سوالات متداول

پاسخ به سوالات متداول

کاربران عزیز فروشگاه اینترنتی کارواشال ، پیشنهاد می کنیم، قبل از خرید مباحث این صفحه را به صورت کامل بخوانید تا از ایجاد مشکل در فرایند خرید جلوگیری شود.

خواهشمندیم قبل از تماس با بخش پشتیبانی تهران نیز به این بخش توجه کنید، شاید پاسخ پرسش شما در بخش سوالات متداول وجود داشته باشداینگونه سرعت عمل شما به وسیله صف طولانی در تماس خدمات مشتریان کاسته نمی شود و به راحتی می توانید مشکلتان را حل کنید.

در هر صورت متخصصین کارواشال ۲۴/۷ آماده پاسخگویی به همه سوالات شما هستند.

ثبت و پیگیری سفارش

پاسخخیر، شما بدون عضویت در سایت قادر به بررسی و خرید کالای مورد نیز خود خواهید بود، اما برای استفاده بهتر و کاربردی تر از سایت و امکانات آن بهتر است که کاربر آن شوید.

  • سریعتر و سادهتر خرید کنید
  • به سادگی سوابق خرید و فعالیتهای خود را مدیریت کنید
  • نقد، بررسی و نظرات خود را با دیگران به اشتراک گذارید
  • در جریان فروشهای ویژه و قیمت روز محصولات قرار گیرید

این ها همه مواردی هستند که پس از عضویت در سایت، در اختیار شما قرار میگیرند.

پاسخشما در ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته می توانید سفارشتان را ثبت کنید.

پاسخخیر، در حال حاضر تنها کالاهایی امکان سفارش گذاری دارند که در سایت فروشگاه اینترنتی کارواشال  با وضعیت موجود و همراه با قیمت مشخص شده‌اند.

پاسخ: تا پیش از تایید نهایی سفارش و کلیک روی آیکون اتمام خرید شما میتوانید سفارش را از سبد خرید خود حذف و یا اصلاح کنیدپس از تایید نهایی سفارش و اتمام خرید و در مرحله پرداخت و ثبت سبد، شما قادر به حذف و تغییر سفارش نیستیداز این مرحله به بعد برای لغو یا تغییر آن، با واحد پیگیری سفارشات تماس بگیرید.

پاسخ: خیر، به منظور تسریع فرایند پردازش و ارسال سفارش و نیز کاهش امکان بروز خطا در ثبت سفارش، مشتریان محترم باید سفارش خود را اینترنتی ثبت کنند.

کالاهای عرضه شده در فروشگاه اینترنتی کارواشال

پاسخ: با توجه به تنوع کالاها در فروشگاه اینترنتی فروشگاه اینترنتی کارواشال و جهت سرعت بخشیدن هرچه بیشتر به پردازش سفارش مشتریان، در حال حاضر این خدمات در فروشگاه اینترنتی کارواشال ارائه نمیشود.

پاسخ: کارشناسان بخش تولید محتوای فروشگاه اینترنتی کارواشال  تمام تلاش خود را میکنند تا اطلاعات مورد نیاز برای خرید هر کالا در سایت موجود، کافی و روشن باشدشما راههای مختلفی برای کسب اطلاعات تکمیلی و تخصصی محصولات در فروشگاه اینترنتی کارواشال  داریدمیتوانید از ابزارهای ایجاد شده برای این منظور از قبیل مطالعه نقد و بررسی و نقاط و قوت و ضعف محصول، ویدئوهای آموزشی، و جدول اطلاعات فنی کالاها استفاده کنیدهمچنین فروشگاه اینترنتی کارواشال  نقدها و نظرهای کاربران را با دیدگاه بیطرفانه در سایت نمایش میدهد که مطالعه آنها میتواند در انتخاب کالا به شما کمک کند.

پاسخ: گاهی به دلایل مختلف مانند عدم عرضه رسمی و گسترده محصول در ایران، وضعیت برخی از کالاها در وب سایت به “ناموجود” تغییر پیدا میکند و اعلام زمان دقیق عرضه دوباره آنها ممکن نیست، با این حال فروشگاه اینترنتی کارواشال تلاش میکند تا این کالاها مجدداً در کمترین زمان در وب سایت ارائه شوند.

پاسخ: کالاهای دارای قیمت که در فروشگاه اینترنتی کارواشال  با وضعیتموجودمشخص شده، در انبار فروشگاه اینترنتی کارواشال موجود و قابل سفارش گذاری هستند. بنابراین هنگام ثبت سفارش این کالاها نیازی به استعلام موجودی نیست و سفارش در سریعترین زمان ممکن پردازش و تحویل خواهد شد. البته گاهی برای برخی از کالاها در صورت ثبت سفارشها با تعداد بالا و همزمان، ممکن است موجودی آن کالا به اتمام برسد. در این موارد به سرعت اقدام به تکمیل موجودی کالا میشود ولی در صورت امکان پذیر نبودن، عرضه آن کالاها در سایت به صورت موقت متوقف میشود.

پاسخ: به طور کلی محدودیتی برای سفارش تعدادی یک کالا در فروشگاه اینترنتی کارواشال وجود ندارد، با وجود این با توجه به اینکه موجودی قابل فروش برای هر کالا در هر زمان متفاوت است، برخی اوقات محدودیتهایی در تعداد قابل سفارش از یک کالا اعمال میشود.

پرداخت

پاسخهمگی کاربران فروشگاه اینترنتی کارواشال میتوانند از طریق درگاه اینترنتی و با استفاده از همه کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب در سایت فروشگاه اینترنتی کارواشال ، هزینه سفارش را به صورت آنلاین پرداخت کنند.

پاسخ: بله، هم اکنون برای کلیه سفارشات امکان پرداخت نقدی وجود ندارد .

پاسخ: گاهی ممکن است در هنگام پرداخت شبکه بانکی قطع شود و پرداخت ناموفق انجام شوداما در این مواقع جای نگرانی وجود ندارددر این حالت معمولاً پول شما در حسابهای میانی بانک است و خود بانک مغایرتها را رفع کرده و مبلغ را به صورت خودکار به حساب شما برگشت میدهداگر تا ۷۲۲ ساعت پول به حسابتانن برگشت نخورد، آنگاه با بانک عامل پرداخت اینترنتی تماس بگیرید تا مغایرت برطرف شود.

ارسال سفارشات

پاسخ: هزینه ارسال بسته برای کلیه نقاط ایران ، رایگان است .

پاسخ: زمان رسیدن ارسالهای خارج از تهران پس از تحویل به پست، بر اساس محدوده جغرافیایی از ۲۴ تا ۷۲ ساعت متغیر است، بنابراین روز رسیدن سفارش با توجه به خدمات پستی مشخص است اما ساعت آن را نمیتوان به طور دقیق تعیین کرد.
درباره ارسال اکسپرس، شما میتوانید بازه زمانی مناسب برای تحویل گرفتن سفارش خود را هنگام ثبت آن سفارش در مرحله آدرس و شرایط ارسال، اعلام کنیدفروشگاه اینترنتی کارواشال همه تلاش خود را میکند تا سفارش حدود ساعت درخواستی به دست شما برسدبا وجود این به دلیل مسایل مختلف مانند برنامه زمان بندی ارسال در فروشگاه اینترنتی کارواشال و مشکلات ترافیکی، وعده تحویل دادن کالا راس ساعت خاص برای فروشگاه اینترنتی کارواشال مقدور نیست.

پاسخ: همه سفارشها پس از طی مراحل پردازش، به طور روزانه تحویل واحد پستی مستقر در محل پردازش سفارشهای فروشگاه اینترنتی کارواشال میشوند.

خدمات پس از فروش

پاسخ: با خدمات پس از فروش تماس بگیرید (از طریق تلفن یا ارسال پیام از طریق صفحه تماس با ما)

پاسخ: با خدمات پس از فروش تماس بگیرید (از طریق تلفن یا ارسال پیام از طریق صفحه تماس با ما)

نحوه فعالیت فروشگاه اینترنتی کارواشال

پاسخ: فروشگاه اینترنتی کارواشال  در هیچ نقطه‌‌ای از کشور نماینده فروش یا خدمات پس از فروش نداردکلیه سرویسها و تراکنشهای مالی و خدمات فروش قابل ارائه فروشگاه اینترنتی کارواشال از طریق دفتر مرکزی تهران که آدرس آن در وب سایت مندرج است پردازش میشودلطفاً در صورت مشاهده هر گونه تخلفی از این دست، مراتب را جهت پیگرد قانونی به بخش پشتیبانی تهران تویز اطلاع دهید.

هنوز سوالی باقی مانده؟